סוגי מטבחים – כל מה שרציתם לדעת

חלומות במטבח אינם בהקיץ. אנו במדרה מעצבים ומייצרים מטבחים, בעיצוב מרהיב וטכניקת ייצור וצביעה יוצאת דופן. מי שמסתכל על מטבחי מדרה מיד מזהה את האיכות והעיצוב הייחודי. כל אלו הופכים את מטבחי מדרה ליצירה של ממש.

במדרה, שנים של ניסיון ביצירת פריטי רהוט בעץ והבנה מהותית של צרכי הבית. אנו משלבים את הסגנון העיצובי והתאמת החומר עם רצונות הלקוח. תכנון וביצוע מדויק ואישי לכל משפחה משפיע ישירות על תחושת הסיפוק, תפעול הבית והאווירה ההרמונית המשלבת פרקטיות ורגש.

במדרה, המטבח זוכה למקום של כבוד בתהליך התכנוני. פעמים רבות המטבח הוא זה שיתן את האמירה העצובית של הבית וישפיע על הסגנון, על החומרים והצבעוניות של יתר החללים.

מטבחים מעץ מלא – העץ המלא, הוא חומר הגלם העיקרי במטבחי מדרה. מטבח מעץ
מחבר בין החוץ לפנים, בין חיי הטבע לחיים המודרניים. העץ כחומר גלם הינו בעל חוסן ועמידות רבת שנים, מקנה מראה קלאסי ועל זמני. כך, שמטבח מעץ מלא משתבח עם הזמן ואינו יוצא מן האופנה אלא בדיוק להיפך, הוא מאפשר לבעליו ליהנות ממראה רלוונטי ועדכני, על כן ניתן לראות בבירור את הבחירה הגורפת במטבחים מעץ ואת הדרישה בתחום העיצוב למטבחים מעץ מלא במחירים משתלמים והוגנים.

מטבחים מודרניים – המטבח ההיסטורי החל את דרכו כמרתף אפלולי ומבודד, אשר עם השנים נכנס לקומת המגורים אך עדיין היה סמוי מהעין, בחדר נפרד עם דלת סגורה בפני האורחים. נסתר מעיני כל, שומר בתוכו את ניחוחות הבישול היטב סגורים בחדר. עם השנים הורדו המחיצות, בין המטבח ובין חלל המגורים, ואז הפריד או חיבר ביניהם דלפק עץ. ואילו רק בעשרים השנים האחרונות נפתח המטבח לעבר הבית וכיום נתפס כמרכזו אף על פי שמרבית המעצבים ובעלי הבתים נוהגים לבחור במטבחים מודרניים עם אי, מה שמאפשר להם ליהנות גם מניצול חלל נכון ויעיל וגם ממראה של מטבח מודרני עם אי וכאן נשאלת השאלה היחידה : מטבח עם אי גדול או שמא מטבח מודרני עם אי קטן ולא מרכזי.

אי למטבח – אין כל ספק שהחיפוש אחר פתרונות אחסון פונקציונליים, מדפים נשלפים ומשטחי עבודה נוחים, הוציאו מן המטבח את הדלפק המסורתי והביאו את האי אל מרכז המטבח. האי עם משטח העץ הגושני או עם משטח שיש יכול לשמש גם כמשטח עבודה וגם כחלופה לפינת האוכל בשגרת היום יום.

עיצוב האי מושפע גם הוא מאופי המשפחה היושבת סביבו ואת זאת ניתן לראות בבחירת העיצוב מבין הסגנונות השונים :

 • אי כפרי למטבח – יותאם באופן מדויק לסביבתו, כלומר התקנת אי כפרי למטבח יהיה רק כאי במטבח כפרי.
 • אי למטבח מעץ – כאשר מתקיים שימוש בפלטת עץ ניתן לראות סגנונות שונים, מודרניים אל מול עתיקים , כפריים או שמא הייטקיסטיים, זאת בשל העובדה שאי מעץ למטבח יבחר עפ"י סגנון המטבח : עיצוב מטבחי יוקרה, עיצוב מטבחים יוקרתיים או עיצוב מטבחים מודרני . במדרה מעצבים ומייצרים על פי צרכי הלקוח. ועל כן יתכן וימוקם במרכז המטבח אי גדול מימדים סביבו יסובו מספר רב של סועדים או דווקא תוכנן אי אינטימי וקטן למשפחה הגרעינית.
  האי יכול להיות אמירה עיצובית ואומנותית או כלי פונקציונלי בו מבשלים, או בו מותקנים מקרר, כיריים ותנורים.

אנו במדרה מבינים כי לכל לקוח יש את ההעדפה האישית שלו ואת הקו לעיצוב המושלם בעבורו ובעבור משפחתו, ועל כן מציעים אנו מגוון נרחב, יוקרתי ומקצועי של עיצובי מטבח מיוחדים ואהובים, הכוללים בין היתר :

 • מטבחים בסגנון עתיק – אם חשקה נפשכם בעיצוב "עתיק" שיזכיר לכם במעט את בתיהם של הוריכם וזיכרונותיכם מהעבר הרחוק, הרי שעיצוב בית בסגנון עתיק יכול להיות העיצוב הנכון בעבורכם. אך בעיצוב מסוג זה יש להקפיד על בחירה מאורגנת ונכונה של אזורים מסוימים בהם יינתן הדגש על הסגנון, כמו שילוב ארונות אמבטיה בסגנון עתיק בחלל מסוים בבית וגם שילוב של מטבחים בסגנון עתיק יכול להתאים! אך בשום פנים ואופן אין להעמיס על כלל הבית את העיצוב העתיק, שכן מהלך עיצובי זה יגרום למראה מיושן ועמוס בבית.
 • מטבחים בלבן – הבחירה בצבע הלבן היא אחת מן הבחירות המובילות בתחום העיצוב בשנים האחרונות, הן בשל הנוחות שבשילוב ריהוט משלים ואבזור והן בשל המראה היוקרתי שמוסיף הצבע לכל חלל, אך כאשר מעצבים מטבח לבן, יש לבדוק מהו המטבח המתאים ביותר! האם מטבח כפרי מודרני לבן, מטבח לבן בשילוב עץ, או שמא מטבח לבן ועץ? והאם מטרתכם היא ליצור מטבחים מודרניים מעוצבים או כפריים וחמימים ? אם בחרתם במטבח עץ אלון בשילוב הצבע הלבן והכנסת מוטיב למטבח מעץ אלון תוכלו ליצור מעיין ריענון מיוחד לחלל המטבח שיפיח "חיים" חדשים בחלל.
 • מטבחים בסגנון כפרי – בשנים האחרונות פיתחנו במדרה את תחום ייצור המטבחים כפריים מעוצבים לטובת קהל לקוחותינו המבקש ליהנות מעיצובים של מטבחים כפריים מיוחדים וייחודיים.
  כך שבהגעה לאולמות התצוגה שלנו ובפגישתכם עם המעצבים המיומנים של מדרה, תוכלו לבחור מבין : מטבחים כפריים מעץ מלא, מטבחים כפריים בשמנת , מטבחים קלאסיים, מטבח כפרי עם אי ועוד שלל סוגי מטבחים כפריים שיותאמו באופן מדויק לעיצוב הכולל של הבית והתאמה לחדר אמבטיה כפרי לחדרי אירוח בסגנון כפרי וכיוב'.
 • מטבחים בסגנון פרובנס – כשמדובר בעיצוב בית בסגנון פרובנס הכולל עיצוב חדרי אמבטיה בסגנון כפרי בהם ניתן לראות את המוטיב החוזר של עיצוב ארונות אמבטיה בסגנון פרובנס לצד שילוב של חללים נוספים בבית באותו הסגנון (כמו הבחירה במטבח כפרי פרובנס) אין כל ספק שלמעצבי הבית כולו ישנה אהבה מסוימת לסגנון עיצוב מוחלט ואחיד.
  אך לרוב לא זהו המקרה, שכן בבתים רבים ניתן לראות את הבחירה בשילוב של מטבח בסגנון פרובנס בחלל יחד עם שילוב סגנונות עיצוביים שונים בחללים אחרים בבית, כגון : ארון אמבטיה עץ, דלתות מטבח מעץ מלא, פינת סלון מודרנית ועוד.

הבחירות אם כך הן שונות ומגוונות וחברת מדרה מאפשרת לכם 'לעוף בדמיון' ולבחור בשילובים שאתם אוהבים ואליהם אתם מחוברים יותר! גם אם זה אומר מטבח בסגנון פרובנס, מטבח עץ מלא, או מטבחים מודרניים עם אי בתוך עיצוב בית מודרני – הבחירה שלכם המקצועיות שלנו!

 

כתבה זאת עוסקת בנושאים הבאים:

מטבחים מודרניים | מטבחים מודרניים | מטבחים בסגנון פרובנס | מטבחים בסגנון כפרי | מטבחים בלבן | מטבחים בסגנון עתיק | אי למטבח מעץ | אי כפרי למטבח

 

 

 

 


Call Now Button