עיצוב פנים: מדרה – טל דן, שרון רוזנבלום
אדריכלות: ליאורה שטרנפלד
ייצור נגרות: מדרה – טל דן
צילום: שרון צרפתי
סטיילינג: פרחי שוקולד


עיצוב בית הוא הרבה יותר מבחירת פריטים, ייצור בהתאמה אישית או סידור חללים. עיצוב אמיתי ומותאם אישית טומן בחובו גם את הרוח וההשראה, שהופכים את המבנה ל"בית". סיפורה של דירה עוצרת נשימה בהרצליה

בניין שגרתי ברחוב שקט ללא מוצא בליבה של הרצליה. מראה הבניין לא רומז אף לא במעט על מה שצפוי למבקר בדירה שבקומה החמישית. בדירה, המשתרעת על קומה אחת, הוגשמו החלומות העיצוביים של בעלי הבית, כאשר הריהוט עוצב ויוצר על ידי "מדרה" של טל דן, הבית עצמו תוכנן על ידי האדריכלית ליאורה שטרנפלד.
כדאי לדעת כי מדרה היא בית לעיצוב וייצור פרטי ריהוט בהתאמה אישית, המתמחה בהלבשת בתים. כאן פועל סטודיו מתקדם לעיצוב ונגריית אומן בת ארבעה דורות, השוזרים יחד במלאכת מחשבת מיומנות עבודה מסורתית, טכנולוגיות מתקדמות, איכות חומרים וליווי אדריכלי צמוד.
באופן זה, תפיסת העיצוב הכוללת שלה מספקת מענה מלא לעיצוב חללי הבית. כל זאת, לצד שימוש בטכניקות צביעה ייחודיות ועבודת יד מוקפדת.
ביחד עם מעצבת הבית של מדרה, שרון רוזנבלום, בעלי הבית לקחו חלק פעיל בתכנון, בבחירות ובהגשמת החלום העיצובי של ביתם. מפגש בין חומרים שונים, צבעים ועיצובים מגוונים – הביאו את ניחוחות העולם אל הבית. בכל אזור מגורים מתקבלת התחושה כי אתה מטייל ברחבי אירופה.
המטבח, ליבו של הבית, עשוי עץ מלא. חלקו אלון ישן, חלקו האחר בעץ הצבוע בצביעה אמנותית. הקירות בשילוב חיפוי בריקים בצבעי האש באזור הבישול, מעלים זיכרונות של מטבח בדרום איטליה. במרכז המטבח ניצב אי, עם נוכחות מדהימה של כחול עז ומשטח עץ אלון עתיק. האי משמש לישיבה משותפת, ומציע שפע של מקום אחסון.
ביציאה מן המטבח, קשה לפספס את החלומות מלונדון: הדלת יוצרה בדימוי דלת תא טלפון אנגלי, דרכה נכנסים לחדר שירותי האורחים. משטחי האלון הבלתי גזום, הברזים, ואפילו הטפט על הקירות – יוצרים תחושה שלונדון זה כאן.
ארון החשמל שממוקם ביציאה מן המטבח, ובדרך כלל מהווה נקודה לא אסתטית בבית, הוסתר מאחורי מסגרת לוח עץ אלון שחלקו ישמש כלוח מגנטי ולכתיבה בגיר. זהו פתרון אסתטי, פרקטי ומעוצב. בחדר ההורים, תחת חלון שמכניס את הנוף הביתה, ניצבת שידת מגירות מעוצבת מעץ מלא, צבועה בירוק בצביעה אמנותית, בעלת רגלי זהב ומשטח עץ אלון. מדובר בפריט הממנף פונקציונליות למעשה אמנות.
בחדר ההורים שתי שידות מיטה ייחודיות. שתיהן מוחזרו והיו בעברן כיסאות עתיקים. עוד בחדר ההורים, נמצא חדר ארונות מדהים, המוסתר מאחורי שתי דלתות הזזה המחופות מראה. פנים חדר הארונות יוצר מעץ לבנה, ובמרכזו הועמד אי צבוע ירוק. חדר הארונות מאפשר מרחב של סדר ונינוחות, מקום נפלא להתחיל בו את היום. במרכז חדר הרחצה ניצב ארון אמבט מעץ אלון ישן.
"כל בית הוא תמונת מראה של יושביו", מסכם טל דן. "כשאמנות פוגשת פרקטיות בבית פרטי או בדירה, התוצאה המתקבלת היא חלל פונקציונלי נעים ומרהיב".

(לידים)

"כל בית הוא תמונת מראה של יושביו", אומרת טל דן. "כשאמנות פוגשת פרקטיות בבית פרטי או בדירה, התוצאה המתקבלת היא חלל פונקציונלי נעים ומרהיב"

מפגש בין חומרים שונים, צבעים ועיצובים מגוונים – הביאו את ניחוחות העולם אל הבית. בכל אזור מגורים מתקבלת התחושה כי אתה מטייל ברחבי אירופה

ביציאה מן המטבח, קשה לפספס את החלומות מלונדון: הדלת יוצרה בדימוי דלת תא טלפון אנגלי, דרכה נכנסים לחדר שירותי האורחים

בחדר ההורים שתי שידות מיטה ייחודיות. שתיהן מוחזרו והיו בעברן כיסאות עתיקים. עוד בחדר ההורים, נמצא חדר ארונות מדהים, המוסתר מאחורי שתי דלתות הזזה המחופות מראה

במרכז המטבח ניצב אי, עם נוכחות מדהימה של כחול עז ומשטח עץ אלון עתיק. האי משמש לישיבה משותפת, ומציע שפע של מקום אחסוןCall Now Button